вівторок, 20 вересня 2016 р.


Дитина малює сімю - аналіз малюнка.



Поки дитина малює, ви не повинні втручайтеся  в сам процес, але стежте  за черговістю появи членів сім’ї на папері. Коли малюнок буде готовий, поцікавтеся у малюка, як звати всіх персонажів його картини і приступайте до аналізу.

- За порядком розташування: послідовність появи членів сім'ї вказує на ставлення до них юного художника. Зазвичай першочергово діти малюють найулюбленішого або найважливішого члена сім'ї. Якщо дитина забула намалювати когось - це означає, що з цією людиною у неї напружені стосунки. Себе дитина часто зображує в самому центрі – це означає, що  вона впевнена в тому, що батьки люблять її. І навпаки, вона відчуває себе покинутою і самотньою, якщо не намалювала себе зовсім.

- За складом: Якщо на малюнку у вигляді групової фотографії відсутній один з членів сім'ї, запитай у дитини, чому вона його забула намалювати. Такий неповний портрет - серйозний привід задуматися.

- За розміром: чим більшим авторитетом у дитини користується зображувана людина, тим вище і більше буде її фігура. Самотні, знехтувані увагою діти малюють себе маленькими, а розпещені можуть не вмістити своє гігантське зображення на малюнку.

- За відстанню між членами родини: Коли в будинку мир і спокій, всі персонажі зображені майже впритул один до одного. Чим ближче малюк малює себе до когось з батьків, тим сильніше його прихильність до цієї людини. Будь-який предмет, намальований між людьми, символізує бар'єр у відносинах між цими членами сім'ї.

- За кольором: Все, що подобається твоїй дитині, вона розфарбує теплими тонами. Особливу свою прихильність та привязаність до чогось або когось вона намалює яскравими кольорами. Якщо чийсь одяг малюк розфарбував синьою фарбою, значить, поруч з цією людиною йому комфортно. Якщо зеленим - значить ця він цю  людину поважає і вона виконує важливу роль в його житті. Жовтий означатиме імпульсивність, червоний - агресію, чорний колір сигналізує про емоційний неприйнятті когось із родичів.

- По частинах тіла: Ретельно промальовані риси обличчя означають любов і значимість батьків для дитини. Якщо автор малюнка виділив своє обличчя - це ознака самолюбства  або підвищеної уваги до своєї зовнішності, але до 4 років такий малюнок можна вважати нормою. Якщо маленький художник зобразив рот когось із батьків занадто великим, то можливо ця людина робить дитині багато зауважень. Якщо рота немає або він дуже малий - персонаж в життя приховує свої почуття. Намальовані зуби кажуть про агресію. Персонажі з великими очима відчувають страх, а з маленькими - щось приховують. Довгі руки, як і повна їх відсутність, означають, що ця людина дуже владний і психологічно тисне на дитину. Короткі руки видають внутрішню слабкість. А якщо дитина намалювала себе з піднятими вгору руками, він бажає самоствердитися в сім'ї, йому не достатньо приділяють уваги.

Ваша дитина може допомогти не тільки знайти, а й допомогти вирішити сімейні проблеми.

Якщо ви заплуталися в тлумаченні шедевра своєї дитини, то просто переверніть аркуш паперу і пройдіть з ним тест на тему «Сім'я, яку я хочу». Попросіть малюка намалювати сім'ю його мрії, і ви побачите, чого не вистачає кожному з вас, щоб бути щасливим і дарувати любов близьким.


2 коментарі: